Szybki kontakt

82 5726311

602 766 4636 463

turysta@abc.wlodawa.pl

Box Informacyjny 1

Usługi Transportowe 602-766-463

Turcja

Turcja

stolica:Ankara
powierzchnia:780 580 km2
ludność:65 666 677
język:turecki
waluta:lira turecka (TRY)
zasilanie:220 V

Opis

Turcja to przede wszystkim niezwykła orientalna kultura z całym bogactwem zabytków i interesujących miejsc, to złocisty piasek gorących plaż, egzotyczna roślinność i ciepłe, błękitne morze zapraszające do kąpieli.Turcja jest nie tylko prawdziwym rajem dla zwolenników aktywnego wypoczynku, ale również niezwykle pociągającym miejscem dla ludzi interesujących się reliktami przeszłości i kulturą islamu.
Tutaj znajdziecie Państwo wszelkie udogodnienia i rozrywki, poznacie wspaniałych ludzi i przeżyjecie niezapomniane chwile na ciepłych, kilometrami ciągnących się egzotycznych plażach.

Klimat. Kiedy jechać?

Bez dwóch zdań, najlepszą porą na spędzenie przyjemnych chwil w Turcji jest wiosna lub jesień. Sezon, trwający od połowy czerwca do połowy września, jest bardzo gorący, bardzo tłoczny i cechuje się wygórowanymi cenami. Dodatkowo poza miesiącami letnimi nie będziemy mieć problemów z bezwzględnymi tureckimi komarami, a i opady, oprócz regionu czarnomorskiego, są umiarkowane, czyli właściwie znikome.
Jadąc poza sezonem na wschód, musimy się przygotować na nieoczekiwane chłody, które dają się we znaki szczególnie po zachodzie słońca. Maj jest w Turcji przepięknym miesiącem, kwitnie i gaśnie wówczas wiele kwiatów i roślin, które w lipcu i sierpniu najnormalniej w świecie nie egzystują (a zjawisko to jest charakterystyczne dla wybrzeży Morza Egejskiego i Śródziemnego). W Anatolii lato jest suche. W sumie za coś egzotycznego można uważać wypalone wówczas jałowe stepy - na wiosnę jednakowoż zielone. Z kolei jesień najpiękniejsza jest w okolicach Stambułu, a konkretniej w polskiej wsi Adampol. Niewielkie wzgórza porośnięte lasami liściastymi w kolorach czerwieni i złota przywodzą na myśl właśnie naszą polską, złotą jesień.
Zima jest porą narciarzy, w Turcji znajdziemy mnóstwo ośrodków narciarskich o europejskim standardzie, najbliższy Stambułu znajduje się na górze Uludağ pod Bursą. Narciarze wodni, nurkowie, żeglarze, miłośnicy surfingu, paralotniarze, rowerzyści, wspinający się po skałkach, alpiniści czy amatorzy górskich wędrówek oraz grotołazi powinni, tak jak zwykli turyści, wybrać miesiące poza szczytem sezonu, aby w spokoju móc delektować się uprawianą dyscypliną.
Cały rok obfituje w Turcji w wydarzenia kulturalne w postaci licznych festiwali oraz imprez związanych z przebiegiem świąt.